Dieta dukana (proteinowa)

Dieta dukana (proteinowa)

Modne diety

dietetyk

Od kilka lat można mówić o swoistego rodzaju modzie na odchudzanie się. Wiele ludzi ma problemy z utrzymaniem właściwej wagi, dlatego często sięgają po różnego rodzaju diety, które mają za zadanie pomóc im schudnąć. Niestety ludzie bez medycznego wykształcenia często nie wiedzą co jest dla nich dobre. Dlatego zamiast wybrać mądrą i zbilansowaną dietę sięgają po taką, która zamiast pomóc szkodzi. Rozregulowują swój metabolizm, sprawiają, że po kilku tygodniach diety są zmęczeni i źli.

Do tego ich organizm zaczyna być pozbawiany odżywczych minerałów i witamin. Generalnie niszą swoje zdrowie oraz narządy wewnętrzne. Często osoby, które przez dłuższy czas odżywiały się w sposób nieracjonalny, potem potrzebują jeszcze wiele czasu, czasami nawet kilka lat, aby powrócić do zdrowia. Dlatego osoby z dużą nadwagą, powinny się odchudzać przy pomocy prawdziwego dietetyka, a nie przy wsparciu gazet i czasopism. Przykładowo od kilkunastu miesięcy, bardzo promowana jest dieta Duncana.

Jednak na ogół poza tym, że się chudnie, pojawiają się również inne niedogodności. Osoby na takiej diecie zaczynają mieć problemy z nerkami, z wątrobą. Kiedy starają się wrócić do zwykłego trybu odżywiania błyskawicznie zaczynają tyć. Czegoś na temat diet dowiesz się tutaj. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ich metabolizm zwalnia, a oni sami postępują nieracjonalnie. W takim wypadku, kiedy ktoś odchudzał się długo sam, bezmyślnie, konieczne jest zwrócenie się od profesjonalisty. Kogoś odpowiedniego można znaleźć poprzez np. wpisanie w wyszukiwarkę hasła: dietetyk Lublin .

Dzięki temu możliwe jest znalezienie kogoś kto zna się na dietach. W trakcie pierwszej wizyty powinien on zdiagnozować nasz problem, sprawdzić o ile za dużo się waży, gdzie przede wszystkim jest rozlokowany tłuszcz. Jeśli się okaże, że np. w rejonie talii koniecznie trzeba się zacząć odchudzać, bo jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Dodatkowo może on pomóc podkręcić metabolizm, poprzez zapisywanie odpowiednich leków. Jak widać jest wiele rzeczy, przy których dietetyk może się przydać.

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org